SiPa Open 5.-6.11.2022
Miesto: Švermova 32, Banská Bystrica
Povrch: Betón, Antuka
Kategórie: ATA séria, Challenger, Rookie
Hrací systém: Prince(hlavný a útechový pavúk)
Lopty: Wilson US Open
Počet účastníkov: 48(16,18,14)
Počet kurtov: 5(3 betón,2 antuka)
Livescore, program: tenipo.com
Livestream: 4 kurty
SiPa Open pozná svojich víťazov. Spolu 48 účastníkov súťažilo v troch kategóriach - ATA a Rookie na harde a Challenger na antuke.

V kategórii ATA sa prekvapenie nekonalo, keďže už po niekoľkýkrát sa vo finále stretli Findura s Melicherom. Martin Findura sa prezentoval lepšou formou a stal sa víťazom posledného Grandslamu. Tretí skončili Ušák a Babík. Kosorín s Babíkom predvádzali zlepšené výkony a treba počítať, že budú kúsať najlepších. Útechu vyhral domáci matador Marián Markuš.

Challengeristi odohrali asi najvyrovnanejší turnaj v tomto roku. Až 9 zápasov v prvých dvoch kolách skončili supertiebreakom. Treba pripomenúť, že bitka o miestenky na masters vrcholí. Aj napriek tomu, že Peter Hladký čelil v druhom kole 2 matchballom proti Rudovi Rusovi napokon zvíťazil v turnaji. Vo finále Hladký porazil ďalšieho ašpiranta na masters Romana Bučka. Tretí skončil Stehlík a nováčik na okruhu Mačniak. Útechu ukoristil Jozef Šupica.

V kategórii Rookie sa nasadenie potvrdilo keďže všetko vyšlo podľa papierových predpokladov. Zvíťazil Munka nad Siheľským. Semifinále nezvládli Dikoš a Scalzi. V úteche zvíťazil Marek Šomodi.

Na programe do konca roka máme ešte Challenger v Bratislave, štvorhrový turnaj v Senci a záverečný Levický Masters kde štartuje najlepšia osmička všetkých kategórii.

Team ATAtennis ďakuje sponzorovi SiPa za podporu a Penziónu Almada za kvalitný catering.

Hlavný sponzor okruhu

ďalšie videá »

Head to head


ATA Rebríček TOP 25
Fotky z turnajov
© ATAtennis o nás | pravidlá | zmluvy | kontakt