ATA okruh prerušený kvôli COVID-19
Na území Slovenska platí mimoriadna situácia

Na celom Slovensku začala od 12. 3. 2020 platiť mimoriadna situácia. Vyhlásila ju vláda SR v súvislosti s rizikom šírenia nového koronavírusu. Zároveň už od utorka (10. 3. 2020) platí zákaz organizovania hromadných športových, kultúrnych a spoločenských podujatí. Pre ľudí, ktorí sa vracajú zo zahraničia na Slovensko platí pre ochorenie COVID-19 povinná domáca izolácia. Za porušenie karantény hrozia pokuty až do výšky 1659 eur.

Na základe mimoriadnej situácie môže vláda alebo štátne orgány použiť ustanovenia zákona, ktoré inak nemôže využiť.

Štát môže zároveň vynútiť plnenie dodávok od konkrétnych firiem, to znamená, firmy by mali byť povinné dodať tovar, ak ho majú. Týka sa to dodávok medicínskeho tovaru.

Počas mimoriadnej situácie sa nebude zasahovať do práv a slobôd občanov, k tomu by došlo až pri vyhlásení krízového stavu.

Členovia vlády a predsedovia ostatných ústredných orgánov štátnej správy majú prijať opatrenia civilnej ochrany obyvateľstva a vykonávať opatrenia na riešenie krízovej situácie vo svojej pôsobnosti zamerané na zamedzenie ohrozenia života, zdravia, majetku, zmiernenie následkov mimoriadnej udalosti a minimalizovanie škôd.

Hlavný sponzor okruhu

ďalšie videá »

Head to headATA Rebríček TOP 25


Fotky z turnajov
© 2017-2018 ATAtennis o nás | pravidlá | zmluvy | kontakt